Čtvrtek 4. březen 2021
Svátek má Stela

Jirkov - Poté, co vstoupila v platnost novela zákona o pozemních komunikacích, si musí motoristé dávat pozor, aby si nezadělali na pořádný problém s auty, která někde odstavili. Konkrétně jde o vozidla s déle než půl roku propadlou technickou prohlídkou anebo nezpůsobilá jízdy.

Městská policie v Jirkově do současnosti vytipovala 56 takových aut. Odbor majetku města a útvar investic obeslal provozovatele všech těchto vozů, aby v zákonné lhůtě dvou měsíců odstranili důvod, který brání jejich provozu. O 23 vozidel z tohoto počtu se po výzvě postarali samotní provozovatelé a 4 auta nechalo město po vypršení zákonné lhůty odtáhnout.

„Pokud si je jejich majitelé do tří měsíců nevyzvednou v areálu Krušnohorských služeb a nezaplatí za odtah, půjdou tato auta do veřejné dražby. Veškeré náklady, které provozovatel vozidla městu neuhradí, jsou právně vymahatelné příslušnými orgány včetně exekutorského úřadu,“ upozorňuje Barbora Blechová ze zmíněného radničního odboru. V jeho řešení je i zbylých 29 aut z celkově nahlášených 56 vozidel.

Pro obce je tato novela zákona o pozemních komunikacích významným krokem v boji s odstavenými vozidly, která nenaplňují podstatu vraku. Umožňuje obcím jednat rychleji než doposud a úspěšně odstraňovat taková auta z ulic.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací