Pátek 5. březen 2021
Svátek má Kazimir

ČR - Národní referenční laboratoř (NRL) pro chřipku a nechřipková respirační virová onemocnění zaznamenala na základě analýzy výsledků PCR vyšetření podezření na možný výskyt britské varianty koronaviru na území České republiky.

K podezření opravňuje diskrepance vyšetřovací soupravy PCR v úseku S proteinu, kdy v důsledku mutace (nebo nukleotidové záměny) na pozici 570 spike proteinu dochází ke snížení citlivosti detekce tohoto genu. Vzhledem k tomu, že souprava obsahuje ještě jemný cíl, současnými změnami nedotčený, není vyšetřování touto soupravou negativně ovlivněno.

Vzhledem k faktu, že z celosvětově osekvenovaných 18 018 klinických materiálů 17 535 spadá pod britskou variantu, je tento nález velmi silnou indicií, že změna jde na vrub Britské variantě. NRL nyní sekvenuje 10 materiálů s touto PCR charakteristikou a výsledky budou k dispozici příští týden.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací