Pondělí 25. leden 2021
Svátek má Miloš

Chomutovsko - Od rána řešili dopravní policisté několik dopravních nehod, ke kterým došlo v chomutovském okresu a na nichž mělo svůj podíl i nepříznivé počasí se sněžením a větrem. Řidiči nepřizpůsobili rychlost aktuálním povětrnostním podmínkám a dostali se do smyku, který skončil havárií či střetem s dalším vozidlem.

Krátce před půl šestou hodinou došlo na silnici č. 568 u Kadaně k nehodě dvou osobních vozidel. Řidič prvního vozidla dostal smyk a po nárazu do svodidel bylo auto odraženo do protisměru, kde se čelně střetlo s protijedoucím vozidlem. (O nehodě jsme psali zde).

V půl deváté došlo na silnici vedoucí z Pesvic do Otvic k havárii osobního vozidla. Řidička dostala na kluzké vozovce smyk, přejela do protisměru a s vozidlem skončila mimo silnici v příkopu. Z nehody vyvázla naštěstí bez zranění.

Rovněž kolem půl deváté přijali policisté oznámení o havarovaném kamionu na silnici č. 1/7 ve směru od hraničního přechodu Hora sv. Šebestiána na Chomutov. Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky, dostal smyk a narazil do středových svodidel. Kamion blokoval levý jízdní pruh, který byl v důsledku toho uzavřený. Silnice ve směru od Německa na Chomutov byla s opatrností průjezdná pravým jízdním pruhem. Kamion byl krátce před jedenáctou hodinou vyproštěn a nyní je silnice v obou směrech sjízdná.

Policisté u všech řidičů zúčastněných na zmíněných nehodách provedli dechové zkoušky, které vyloučily požití alkoholu.

"V souvislosti s aktuálním zimním počasím nabádají policisté řidiče ke zvýšené opatrnosti na silnicích a zejména k tomu, aby rychlost vozidla přizpůsobili aktuálním povětrnostním podmínkám a stavu vozovky, uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací