Středa 20. leden 2021
Svátek má Ilona

Chomutovsko - Páteční odpoledne nedopadlo dobře pro 19letého řidiče z Ústí nad Labem. Ten podle policistů řídil osobní vozidlo zn. Ford Focus po silnici druhé třídy od obce Březno směrem na Chomutov.

V místě mimoúrovňové křižovatky s dálnicí D7 však zřejmě kvůli ovlivnění alkoholem nepřizpůsobil rychlost aktuální dopravní situaci a narazil do před ním jedoucího nákladního automobilu značky Ford Tranzit. Jeho řidič zpomaloval, protože měl v úmyslu odbočit a najet na dálnici. V důsledku nárazu došlo ke škodě na vozidlech předběžně odhadnuté na 60 tisíc korun. Viník navíc utrpěl i lehké zranění, s nímž byl hospitalizován v nemocnici.

Po příjezdu na místo policejní hlídka mimo jiné provedla dechové zkoušky, které u mladého řidiče ukázaly hodnoty kolem 2,4 promile alkoholu. Dotyčný současně nebyl schopen předložit řidičský průkaz. V minulosti už totiž pozbyl řidičské oprávnění a po skončení zákazu řízení si nepožádal o vrácení řidičského průkazu.

Následující den si viník nehody převzal od policistů sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za jehož spáchání může soud podle zákona uložit trest odnětí svobody až na tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací