Pátek 5. březen 2021
Svátek má Kazimir

Bitozeves - Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje s předstihem reaguje na výstavbu nové dálnice D7, která postupně vzniká rekonstrukcí stávající silnice I/ 7 v úseku od Praha - Ruzyně na hraniční přechod Hora Svatého Šebestiána.

Služebna dálničního oddělení D7 bude zatím provizorně umístěna ve Strategické průmyslové zóně Triangle v obci Bitozeves. "Dislokace oddělení, v ideálním středu nově vznikajícího dálničního tělesa, nám již nyní umožní rychlou akceschopnost a dostupnost pro řešení bezpečnostních problémů, a to v 33 km dlouhém úseku mezi Postoloprty a Křimovem," uvádí Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje.

S ohledem na postup výstavby dálnice D7 přesídlí policisté v budoucnu do nového objektu v Droužkovicích. S pokračující dostavbou dálnice bude rozšířena i jejich teritoriální působnost.

V rámci oddělení bude zpočátku sloužit 8 policistů, kteří budou vybaveni nejmodernější technikou potřebnou nejen pro měření nejvyšší povolené rychlosti a kontroly komerční osobní a nákladní dopravy. Početní stavy policistů na tomto oddělení bude policie postupně navyšovat, a to na cílový počet 34. Po umístění Hasičského záchranného sboru a ordinace praktického lékaře je to další úspěšný počin, který zvýší úroveň občanské vybavenosti průmyslové zóny Triangle. „Přítomnosti policie z dálničního oddělení si vážíme. Bezpochyby to umožní snadnější operativní dohled nad bezpečností a plynulostí dopravy na dálnici D7, ale také v areálu průmyslové zóny,“ uvedl ředitel Jaroslav Krch, do jehož kompetencí správa a rozvoj průmyslové zóny Triangle patří.

Policie ČR věří, že o službu na novém dálničním oddělení bude zájem. Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje přijímá do služebního poměru nové uchazeče. Má především zájem o ty, kteří žijí v Ústeckém kraji, a kteří vnímají práci policisty jako své celoživotní poslání. Další informace k přijetí do služebního poměru zde.

"Velké poděkování patří vedení Ústeckého kraje, jako vlastníkovi průmyslové zóny a jejímu managementu za poskytnutí objektu potřebného pro umístění dálničního oddělení a zároveň za vstřícnost při budování provizorního zázemí pro naše policisty," uvedla Policie ČR.

Policisté budou pracovat se stejnou technikou jako kolegové z dálničního oddělení Řehlovice

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací