Středa 14. duben 2021
Svátek má Vincenc

Chomutov - Technické služby město Chomutov pro letošní Vánoce vyzdobily necelými dvěma stovkami dekorací. Ve třech ulicích a na náměstí si lidé budou moci prohlédnout zcela nové motivy.

“Nové typy dekorací jsme tentokrát instalovali do ulic Palackého, Mánesova, Farského a na náměstí 1. máje. Tyto i velká většina ostatních motivů jsou vybavené moderními a na pohled velmi příjemným osvětlením LED technologií,” popsal ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Celkem v ulicích svítí 186 kusů vánočních motivů, a to v ulicích Ruská, Nerudova, Jakoubka ze Stříbra, Blatenská, Zborovská, Lipská, Revoluční, Na Příkopech, Riegrova, náměstí 1. Máje, Chelčického, Palackého, Farského, Mánesova, 28. Října, dále u fary, na budově technických služeb a v průchodu z náměstí 1. máje k infocentru.

Vánoční strom je stejně jako v minulých letech ozdoben LED světelnými řetězy se 16 200 kusy LED žároviček a 50 kusy dekorativních koulí. “Na osazení výzdoby se podílelo celkem pět pracovníků provozovny veřejného osvětlení se dvěma vysokozdvižnými plošinami. Výzdoba byla osazena v období od 3. do 20. listopadu,” sdělil vedoucí provozovny veřejného osvětlení Daniel Hurník.

Technické služby dále půjčují vysokozdvižné plošiny s obsluhou soukromé firmě, která instaluje ozdoby na vánoční strom, městskou věž, kašny a stromy v parčíku za radnicí a v městském parku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací