Středa 14. duben 2021
Svátek má Vincenc

Chomutov - Vánoční trh v Chomutově začíná v pátek 4. prosince. Vzhledem k vládnímu zákazu prodeje občerstvení, budou instalovány stánky pouze s vánočním zbožím a tradiční Ježíškova pošta.

Vánoční trhy startují v Chomutově vždy se začátkem adventu. V letošním roce měly být zahájeny už v neděli 29. listopadu a to slavnostním rozsvícením vánočního stromu a oblíbeným ohňostrojem. Krizový štáb města Chomutov, který koordinuje kroky spojené s epidemiologickou situací, nedoporučil slavnostní zahájení adventních trhů v rozsahu minulých let a to zejména s ohledem na fakt, že akci pravidelně navštěvuje až 5000 lidí, kteří zaplní celý prostor náměstí.

Město nadále počítá také s víkendovým kulturním programem a to zejména v otevřeném prostoru u radnice. Připravuje se vánoční kopec na bobování pro děti, také oblíbené Kapříkování v parčíku u radnice, nebo program pro celou rodinu Staročeské vánoce. O definitivní podobě víkendových akcí však rozhodnou aktuální vládní nařízení.

Chybět bude vyhřívaný stan ve spodní části náměstí. „Velmi nás to mrzí, ale musíme program přizpůsobit aktuální situaci. Případná zdravotní rizika vidíme jako příliš vysoká,” řekl primátor Chomutova Marek Hrabáč.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací