Pondělí 25. leden 2021
Svátek má Miloš

Chomutov - Několik trestných činů včetně krádeže a vydírání má mít podle zjištění chomutovských kriminalistů na svědomí 34letý muž z Prahy, který se zdržoval v Chomutově.

Kriminalisté šetřením odhalili, že muž měl od srpna do listopadu odcizit celkem tři motorová vozidla. První z nich mělo zmizet koncem srpna z parkoviště na Zadních Vinohradech v Chomutově. Spolu s vozidlem značky Škoda Fabia kombi přišli poškození i o doklady, mobilní telefon a hudební nástroje, které byly uloženy v autě. Celkem jim tak vznikla škoda ve výši 495 tisíc korun.

Začátkem listopadu bylo v Bílině odcizeno další vozidlo, tentokrát značky Volkswagen Transporter v hodnotě předběžně vyčíslené na 80 tisíc korun.

2611auto

Zajištěné vozidlo. Foto: Policie ČR

Jen o pár dní později měl stejný podezřelý v Praze odcizit vozidlo značky Volkswagen Passat, v němž se nacházela peněženka s doklady a platebními kartami. Způsobená škoda byla odhadnuta na 305 tisíc korun.

Dvě z kradených vozidel dotyčný podle dosavadních zjištění využíval pro svou potřebu a sám je řídil, přestože má soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel až do února roku 2024.

Kromě popsaných jednání se měl v polovině listopadu společně s 25letou ženou dopustit krádeže v supermarketu na Chomutovsku. Podle pracovníků ostrahy si muž na prodejně do svého oděvu schoval bezdrátovou nabíječku a autonabíječku, s nimiž pak oba prošli prostorem pokladen bez zaplacení. Když poté s pracovníky ostrahy čekali na příjezd policie, tak muž utekl a následně ujel z parkoviště před prodejnou. K tomu použil právě odcizené vozidlo značky Volkswagen Passat, se kterým se měl navíc rozjet směrem k jednomu z členů ostrahy, jenž ho pronásledoval.

Když měli policisté dostatek důkazů svědčících o podezření na zmíněného 34letého muže a získali informaci, kde se nachází, přišli si pro něj. Zadrželi ho v bytě na chomutovském sídlišti.

Dvě z odcizených vozidel se policistům podařilo zajistit a budou vrácena jejich majitelům. Třetí vozidlo bylo zřejmě již rozebráno na díly a částečně rozprodáno.

Vyšetřovatel muže obvinil ze zločinů krádeže a vydírání, přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za jejich spáchání hrozí několikrát trestanému recidivistovi i s ohledem na spáchání části krádeží v době vládou vyhlášeného nouzového stavu až osmiletý trest odnětí svobody.

Na to, jak vyšetřování dopadne, si obviněný počká ve vazební věznici. Tam ho na základě podnětu vyšetřovatele a návrhu státního zástupce včera poslal soud.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací