Středa 20. leden 2021
Svátek má Ilona

Ústí nad Labem - V pondělí 16. listopadu se konalo ustavující zasedání nového Zastupitelstva Ústeckého kraje, které vzešlo z krajských voleb konaných ve dnech 2. a 3. října 2020. Hejtmanem byl ve veřejném hlasování zvolen Jan Schiller, pro kterého hlasovalo 35 zastupitelů. Bude mít v kompetenci oblast legislativy, krizového řízení, informačních technologií, ICÚK a vnější a zahraniční vztahy.

První náměstkyní a zástupkyní hejtmana byla zvolena Lubomíra Mejstříková (ANO 2011), která bude mít kompetence v oblasti strategie, přípravy a realizace projektů - Fond spravedlivé transformace, fondy MŽP a MMR.

Dalšími náměstky se stali Jiří Kulhánek (ODS) - kompetence pro oblasti sociálních věcí, bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit, Jiří Řehák (Spojenci pro kraj) - kompetence pro oblasti regionálního rozvoje a cestovního ruchu, kultury a památkové péče.

Dalšími členy RÚK se stali Radim Laibl (ANO 2011) - kompetence pro oblast zdravotnictví, Jindra Zalabáková (ANO 2011) - kompetence pro oblast školství, mládeže a sportu, Marek Hrabáč (ANO 2011) - kompetence pro oblast dopravy a silničního hospodářství, Iva Dvořáková (ODS) - kompetence pro oblast životního prostředí, Jan Růžička (ODS) - kompetence pro oblast finanční, Tomáš Rieger (ODS) - kompetence pro oblast majetku a investic a Michal Kučera (Spojenci pro kraj) - kompetence pro oblast zemědělství a rozvoje venkova.

Zastupitelstvo Ústeckého kraje dále rozhodlo o ustavení devíti výborů (Výbor finanční, Výbor kontrolní, Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, Výbor pro národnostní menšiny, Výbor pro zdravotnictví, Výbor pro životní prostředí, Výbor pro sociální věci, bezpečnost a SVL, Výbor pro zemědělství a rozvoj venkova a Výbor pro kulturu a památkovou péči).

V pětapadesátičlenném zastupitelstvu obsadilo hnutí ANO 2011 celkem 17 křesel, ODS 8 křesel, Starostové a nezávislí 7 křesel, Piráti 6 křesel, SPD 5 křesel a KSČM, Spojenci pro kraj a Lepší sever shodně po 4 křeslech.

Ve volbách do Zastupitelstva Ústeckého kraje letos zvítězilo hnutí ANO 2011, které získalo celkem 25,88 % hlasů. Volební účast v Ústeckém kraji dosáhla 31,3 %, což je téměř o 2,5 % více než v roce 2016. Z celkového počtu 647 214 oprávněných voličů odevzdalo platné hlasy 199 913 voličů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací