Středa 20. leden 2021
Svátek má Ilona

Ústecko - V neděli v dopoledních hodinách oslovil v průmyslové zóně v Předlicích hlídku městské policie řidič kamionu, který našel ve svém kamionu neznámé osoby.

Na místo vyrazila hlídka cizinecké policie, která zjistila, že v kamionu bylo ukryto celkem 8 cizinců bez cestovních či osobních dokladů a u kamionu byla porušena plomba. Řidič jel ze Srbska a podle jeho slov měl poslední zastávku na srbsko-maďarské hranici a o přítomnosti migrantů nevěděl.

1611uprchlicikz2

Foto: Policie ČR

Cizinci byli zajištěni a provedeným šetřením bylo zjištěno, že se jedná o 1 mladistvého a 7 dospělých státních příslušníků Afghánistánu. Podle jejich výpovědí nastoupili do kamionu na neznámém místě za pomoci převaděče.

1611uprchlicikz3

Foto: Policie ČR

"Protože cizinci nemohli prokázat svoji totožnost ani oprávnění k pobytu na území ČR a EU, byli zajištěni a eskortováni na policejní služebnu k provedení dalších opatření. Byli umístěni do policejní cely a bylo s nimi zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění z území členských států Evropské unie. Během pondělí budou všichni umístěni do zařízení pro zajištění cizinců," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

1611afghanci2

Foto: Policie ČR

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací