Středa 20. leden 2021
Svátek má Ilona

 

Chomutov - V úterý opět zasedal Krizový štáb města Chomutov, aby koordinoval informace a případné kroky spojené s epidemiologickou krizí v našem městě a blízkém okolí. „Dobrou zprávou je, že je situace poměrně stabilizovaná, počet nakažených v okrese Chomutov pozvolně klesá,“ řekl primátor Chomutova Marek Hrabáč.

Poslední statistika vykazuje 70 pozitivně testovaných osob za den. V chomutovské nemocnici je aktuálně 107 hospitalizovaných, k tomu 17 pacientů na JIP z nichž 9 potřebuje umělou plicní ventilaci. Počet hospitalizovaných osciluje za poslední týden okolo 110 pacientů. Dramaticky nyní nenarůstá počet hospitalizovaných, nicméně zvyšuje se počet závažných případů.

"V měsíci říjnu zemřelo v Nemocnici Chomutov celkem 83 pacientů, z toho 35 v přímé souvislosti s onemocněním Covid19. Dosavadní průměrný počet zemřelých v naší nemocnici byl 40 osob za měsíc. Za prvních devět dní měsíce listopadu zemřelo v chomutovské nemocnici 20 pacientů, z toho 17 v přímé souvislosti s nemocí Covid19," informuje chomutovský magistrát.

Složky integrovaného záchranného systému nemají momentálně závažnější potíže při plnění své služby. Policie však nově eviduje zvýšený počet případů spojených s porušováním vládních nařízení. Zástupci chomutovské nemocnice poděkovali všem dobrovolníkům, kteří nabídli svojí pomoc. „Takto vypadá aktuální situace v Chomutově a jeho okolí, další jednání Krizového štábu se uskuteční 18. listopadu,“ uvedl na závěr primátor.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací