Středa 20. leden 2021
Svátek má Ilona

ČR - Do pomoci zdravotnickým zařízením a domovům sociální péče se bude moci zapojit až 900 vojáků. O navýšení počtu rozhodla vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 9. listopadu 2020.

Až 900 vojáků v činné službě se bude moci zapojit do práce ve zdravotnických zařízeních či v pobytových zařízeních sociálních služeb, pokud se jejich zřizovatelé dostanou do problémů se zajištěním personálu kvůli pandemii nemoci covid-19. Na základě doporučení Ústředního krizového štábu a požadavku Ministerstva zdravotnictví rozhodla vláda Andreje Babiše o změně příslušného nařízení. Dosud platné nařízení uvolňovalo pro civilní potřeby 360 příslušníků Armády ČR, ovšem k 5. listopadu už byla tato kapacita téměř vyčerpána.

Situace v personálním zajištění chodu domovů pro seniory, léčeben dlouhodobě nemocných a dalších lůžkových sociálních i zdravotnických zařízeních se přitom v důsledku šíření nemoci covid-19 nelepší. Nasazení vojáci budou využiti na pomocné činnosti, související se zajištěním péče o klienty či pacienty a chodu těchto zařízení.

Vojáci stále pomáhají také v Ústeckém kraji. "Armádě, která i nadále doplňuje v jirkovském zařízení pro seniory chybějící zaměstnance, patří velký obdiv a dík. Město vojákům zajistilo ubytování ve dvou volných služebních bytech v budově družiny ZŠ Budovatelů," uvedlo město Jirkov na svém Facebooku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací