Středa 20. leden 2021
Svátek má Ilona

Jirkov - Koncem října a začátkem listopadu přijali jirkovští policisté několik oznámení o vloupání zejména na balkóny v mezipatrech panelových domů, ale i do dalších prostor nacházejících se v panelácích na různých místech v Jirkově.

Původně neznámý pachatel se po vniknutí do společných prostor domů násilím dostával zejména na balkony, z nichž pak bral, co mu přišlo pod ruku. Z balkonů tak mizelo například oblečení, rybářské potřeby a náčiní, instalatérské nářadí, nivelační přístroj a dokonce i basa piv. Zloděj v jednom případě nepohrdl ani krabicovým mlékem a limonádou. Celkem bylo oznámeno vniknutí na osm balkonů.

Kromě toho měl pachatel ze společných prostor jednoho z paneláků odcizit horské jízdní kolo v hodnotě 9.500 korun, ze sklepa jiného domu pak zmizela dětská koloběžka. O tu zřejmě dotyčný vzápětí ztratil zájem, protože byla nalezena u vedlejšího domu.

Celková hodnota odcizených věcí se předběžně vyšplhala na bezmála 30 tisíc korun, škoda vzniklá v důsledku poškození všech balkonových dveří byla celkem vyčíslena na cca 3 tisíce korun.

Kriminalisté měli díky zajištění a vyhodnocení důkazů brzy jasno o osobě podezřelého. Zadrželi 29letého muže z Chomutova, kterému sdělili obvinění pro trestné činy krádeže a porušování domovní svobody. Vyšetřovatel podal podnět, aby byl obviněný umístěn do vazební věznice. Tam ho policisté na základě rozhodnutí soudu převezli v sobotu.

Na svobodě se tak tento několikrát trestaný recidivista dlouho neohřál. V červenci byl totiž podmíněně propuštěn z vězení, kde si odpykával několikaměsíční trest odnětí svobody za spáchání krádeže.

Vzhledem k tomu, že výše popsané trestné činnosti se měl obviněný dopouštět v době vládou vyhlášeného nouzového stavu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s výskytem koronaviru, hrozí mu v případě odsouzení až osmileté vězení.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací