Sobota 24. říjen 2020
Svátek má Nina

Jirkov - Město pomohlo kinu Květen, které se kvůli koronaviru dostalo do existenčních potíží. Zastupitelé mu schválili mimořádnou dotaci 100 tisíc korun na činnost a provoz v roce 2020. Pro uvedenou částku radnice „sáhne“ do nevyčerpaných nákladů na oslavy města.

Letos město poskytlo kinu pravidelnou roční dotaci 314 tisíc korun. S tou si však biograf v koronavirové krizi a s ní spojeném výpadku příjmů nevystačil. Provozovatelé kina Lucie a David Kubelkovi proto požádali pro letošek o dalších 100 tisíc korun.

Výpadek tržeb provozovatelé přisuzují jednak tomu, že kino muselo být při vyhlášení nouzového stavu od března do května zavřené a dále faktu, že po znovuotevření v průběhu června mělo kvůli nutnosti roušek a potřebným rozestupům při projekci mizivou návštěvnost. Kino také nemohlo prodávat občerstvení pro diváky v sále.

„Po uvolnění zavedených opatření se někteří producenti rozhodli odsunout premiéry nových filmů na později. Tento krok měl za následek ještě hlubší propad návštěvnosti. Zmíněná situace trvá i nadále,“ popisují Kubelkovi.

Otázkou zatím zůstává, jak to bude s provozem kina a jeho návštěvností vzhledem k dalšímu zpřísňování opatření ohledně koronaviru.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací