Čtvrtek 22. říjen 2020
Svátek má Sabina

Jirkov - Speciálně vybavená stříbrná vlaková souprava, interaktivní projekt zacílený na lidské smysly a též funkční protidrogová prevence. To vše je Revolution Train, který přijede do Jirkova.

Objeví se ve městě 7. října. V dopoledním programu nahlédnou do útrob šesti vagónů žáci všech základních škol a od 15:30 hodin bude protidrogový vlak přístupný zdarma i veřejnosti. Poslední prohlídka začne v 18:00 hodin.

Žáci po malých skupinkách procházejí jednotlivými vagony vlaku s průvodcem a postupně prožívají obyčejný příběh založený na základě skutečné události, která se kvůli několika špatným rozhodnutím změní na příběh tragický.

V každém vagonu je nejdříve projekce části příběhu a poté následuje interaktivní zatažení do děje. Žáci tak mají možnost vyzkoušet si, jaké je to sedět v baru, být svědkem dopravní nehody, ocitnout se v cele vězení nebo být podroben výslechu a lékařské prohlídce.

Po celou dobu děti vypracovávají dotazník, kde odpovídají na otázky, které se týkají jednak jejich zkušeností s drogami a jednak situací z příběhu.

Revolution Train bude přistaven na základě objednávky Městské policie Jirkov a služba bude placená z rozpočtu městské policie, která je určena na prevenci kriminality. Snahou městské policie je, aby tento vlak dojížděl do města každý rok a s uvedenou problematikou se mohli seznamovat další žáci jednotlivých škol.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací