Sobota 19. září 2020
Svátek má Zita

Chomutov - Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání dvou mužů z Chomutovska, kteří se měli dopustit trestného činu podvodu a pokusu o něj.

Podle sděleného obvinění se 42letý muž měl dvakrát nechat účelově a fiktivně zaměstnat u společnosti, která ve skutečnosti žádnou podnikatelskou činnost v té době již nevykonávala a ani neměla dostatek prostředků pro vyplácení případných mezd. Krátce po uzavření pracovní smlouvy měl dotyčný muž nastoupit do dlouhodobé pracovní neschopnosti a čerpat tak dávky nemocenského pojištění.

V prvním případě měl takto na neoprávněně vyplacených dávkách nemocenského pojištění získat téměř 190 tisíc korun, v druhém případě si měl stejným způsobem přijít na více než 110 tisíc korun.

Potřetí se na jednání měl podílet i 48letý muž, který měl zmíněného mladšího muže také účelově a fiktivně zaměstnat, aniž by vykonával jakoukoli podnikatelskou činnost. Dvaačtyřicetiletý muž opět krátce po uzavření pracovní smlouvy nastoupil pracovní neschopnost. Tentokrát však bylo podvodné jednání včas odhaleno a k žádné výplatě nemocenského pojištění nedošlo.

Zato došlo k zahájení trestního stíhání obou mužů. Za spáchání trestného činu podvodu v případě uznání viny hrozí mladšímu z nich s ohledem na výši způsobené škody až pětiletý trest, starší z obviněných by se mohl obávat až dvouletého trestu.

(MG)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací