Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Ústecký kraj - Doslova po pár nocích jako stvořených pro hledění do tajemna vesmíru je s pozorováním hvězd a především komety Neowise na nějakou dobu konec. Podobně jako na přelomu minulého pracovního týdne a víkendu se totiž ke slovu dostane oceánské proudění, které je bohaté na vlhkost a tím pádem oblačnost.

Po páteční/sobotní studené frontě se citelně ochladilo. Ochlazení bylo znát hlavně v brzkých ranních hodinách, resp. před východem slunce, kdy na mnoha místech rtuť teploměru klesla pod 10 °C, přesněji řečeno do rozmezí 8 až 4 °C. Například v Žatci prožili nejchladnější 13. červenec od začátku meteorologických pozorování, když během pondělního rána teplota spadla až na 4 °C (překonáno bylo 7 °C z 13. července 1968). Chladno bylo díky tlakové výši, která se nasunula přímo nad nás, čímž projasnila oblohu atd. (zkrátka panovaly ideální podmínky pro noční radiační ochlazování).

Nadcházející přítomnost však přinese změnu. A více méně půjde o to samé, co ve druhé polovině předchozího týdne:

ÚTERÝ 14. ČERVENCE

V noci, ráno a vlastně i dopoledne se můžeme těšit na bezoblačnou oblohu, poté se z jasna až skoro jasna stane polojasno až oblačno a tak tomu zůstane po celý zbytek dne. V odpoledních hodinách by se v západní části Krušných hor mohla objevit přeháňka/slabá bouřka, povětšinou ale budou srážkové úhrny nulové. Nejvyšší odpolední teploty, díky doznívajícímu vlivu zadní strany tlakové výše, okolo letních 21 až 25 °C, ráno v minimu kolem 12 až 8 °C.

STŘEDA 15. ČERVENCE

Nad jižní Skandinávii, resp. Dánsko a jih Norska a Švédska, se nasune mělká tlaková níže. Naopak k Britským ostrovům se přiblíží střed celkem rozsáhlé tlakové výše. Mezi těmito tlakovými útvary k nám začne proudit méně vyhřátý vzduch z Atlantického oceánu, resp. Severního moře. Dorazí studená fronta a spolu s ní srážky. Po dobu všech 24 hodin bude na nebi hodně oblačnosti, zpočátku spíše vysoké, pak i frontální (tj. střední a nízké). Téměř určitě sprchne, ať už v podobě přeháňky, bouřky, deště anebo kombinace všeho. Nejvyšší odpolední teploty okolo 19 až 23 °C, ráno v minimu kolem 14 až 10 °C.

ČTVRTEK 16. ČERVENCE

V podstatě repríza středy – nadále příliv chladnějšího a vlhčího severomořského vzduchu, tudíž převážně velká oblačnost, i v noci, a k tomu ojediněle přeháňky, zejména v Krušných horách (jak tomu při severozápadním větru bývá zvykem). K ránu přechodně polojasno, to samé možno říci také o pozdním odpoledni/večeru. Nicméně žádná idylka (jasno). Netřeba smutnit, kometa Neowise se za námi bude ohlížet déle jak měsíc. Nejvyšší odpolední teploty okolo 18 až 22 °C, ráno v minimu kolem 14 až 10 °C.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací