Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Chomutov - V pondělí chomutovští policisté zastavili osobní vozidlo, u něhož chtěli provést kontrolu. Auto bylo totiž na první pohled přetížené.

Osádka vozidla začala před policisty utíkat, avšak jeden z mužů byl dohnán a druhý se posléze vrátil. Hlídka záhy zjistila i důvody, proč si muži nepřáli se s ní potkat. Jeden z nich totiž řídil vozidlo i přes zákaz uložený příslušným správním orgánem.

"Prohlídka vozidla navíc ukázala, že je naloženo železným materiálem. Následně muži zákona přišli na to, že materiál v celkové hodnotě více než 12 tisíc korun byl odcizen v Chomutově z volně přístupného areálu jednoho podniku," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Policisté oba muže zadrželi a sdělili jim podezření z trestných činů. Starší z nich, 34letý Chomutovan, si převzal podezření ze dvou trestných činů. Jednak z krádeže, a kvůli jeho řízení i přes uložený zákaz, také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Potrestán by za ně v případě uznání viny mohl být až dvouletým odnětím svobody.

Šestadvacetiletý muž, také z Chomutova, si pak vyslechl podezření z trestného činu krádeže, za který mu z důvodu jeho předchozího podobného odsouzení hrozí až tříletý trest. "Zajištěný železný materiál předali policisté společnosti, které byl odcizen. Jednání mužů je řešeno ve zkráceném přípravném řízení," uzavřela policejní mluvčí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací