Neděle 7. březen 2021
Svátek má Tomáš

ČR - Po čtyřech vlnách červnových bouřek eviduje Allianz 1273 pojistných událostí v celkové hodnotě 85 milionů korun.

Více než polovina nahlášených škod souvisí se srážkami a záplavami, pětinu škod zapříčinily kroupy. Nejvíce jich pochází z Moravskoslezského, Středočeského a Pardubického kraje. Když k těmto škodám připočteme další čtyři tisíce pojistných událostí za 130 milionů korun z vichřic Sabine a Julie, účet za živly během prvního půlroku 2020 vychází na 215 milionů korun. Vloni byl pod podobným účtem podepsán hlavně březnový orkán Eberhard, který vyšel na více než 70 milionů korun.

Srážky a záplavy způsobily letos v červnu 668 škod za 53 milionů korun, krupobití za sebou zanechalo spoušť u 269 klientů za 20 milionů. Kromě záplav a krupobití nebyly výjimkou například ani silné bouřky a s nimi související vítr, úder blesku či přepětí, jejichž celkový účet se vyšplhal na 12 milionů korun za 336 událostí.

Škodu přesahující jeden milion korun nahlásil klient z Moravskoslezského kraje, podle kterého došlo k přetečení požární nádrže, voda natekla na zahradu, poškodila bazén, sklepy a hospodářské budovy. Milionové škody ohlásili Allianz i z Královéhradeckého a Olomouckého kraje, kdy voda během krátké chvíle zatopila celá patra domů.

I co se týče okresů zaznamenala Allianz z Moravskoslezského kraje nejvíce škod a to 92 z Nového Jičína. Po něm následovaly Pardubice a Jindřichův Hradec, ze kterých se na pojišťovnu obrátilo totožně 76 klientů. Na třetím místě se pak umístila Olomouc s 55 pojistnými událostmi.

1007allianz

Také vloni byly v první polovině roku nejčastější příčinou živelných pojistných událostí vichřice a kroupy a škody v celé České republice se vyšplhaly na stovky milionů korun. Jenom silné bouřky na začátku července 2019 za sebou našim klientům zanechaly škody za 120 milionů korun. A k nim pak přibývaly rozmary přírody i v dalších dnech.

Živly se v průběhu let střídají. Zatímco v roce 2016 sužovalo klienty pojišťovny zejména krupobití, v následujících dvou letech to byly hlavně vichřice a vloni se k nim přidaly znovu kroupy. Záplavy si ve větším územním rozsahu vybírají přestávku a omezují se pouze na lokální úroveň.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací