Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

ČR - V Česku v sobotu přibylo opět více než sto nově zjištěných případů nákazy covid-19. Jde o již známa lokální ohniska, k nim přibylo jedno nové. Situace v Ústeckém kraji je nadále velmi klidná.

Naposledy hodnotil situaci k páteční statistice ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který se vyjadřoval k novým případům. V pátek jich přibylo ještě více, než v sobotu. Zatímco těsně před víkendem to bylo 141 nakažených, v sobotu se jednalo o 121 nově zjištěných nemocných. „Drtivá většina z nich je v Karviné, tam evidujeme 56 nových hlášení, v Praze 12, což je o 4 méně než předchozí den, dále v Ostravě 11 a v Liberci 10. Na všech dalších místech jsou to jednotky případů,“ uvedl Vojtěch. 

Na Karvinsku jde převážně o zaměstnance těžební firmy OKD, která rozhodla o přerušení těžby od pátku 3. července. Převážná část tamních nemocných má podle společnosti bezpříznakový průběh nemoci. Necelé dvě stovky lidí se již po prodělání infekce vrátily do práce.

 

V sobotu se objevilo nové ohnisko ve firmě na Kutnohorsku. Ta hned rozhodla o uzavření provozu.

V Ústeckém kraji přibyl od minulé neděle jediný případ, a to na Ústecku.

Dohromady tak v Ústeckém kraji bylo od začátku epidemie zjištěno 558 případů koronaviru, uzdravilo se již 530 osob, 22 podle Ministerstva zdravotnictví zemřelo.

V celém Česku bylo doposud odhaleno 12440 nakažených. Nemoc aktuálně prodělává 4237 osob, 7852 lidí se vyléčilo. V souvislosti s covid-19 zemřelo 351 nemocných. V nemocnicích leží 132 pacientů s koronavirem.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací