Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Chomutovsko - Červen, první měsíc meteorologického léta, končí. Nebyl chladný, ale zároveň ani horký. Byl však poměrně dost bohatý na oblačnost, ať už bouřkovou či nebouřkovou. Ostatně, poslední červnový víkend je toho důkazem – v sobotu v Děčíně spadlo 37 mm srážek (v Ústí 16 mm, v Mostě 15 mm, ve Verneřicích 12 mm) a v neděli krušnohorské Klíny zaznamenaly 25 mm srážek, což bylo nejvíce v Ústeckém kraji (druhý skončil Děčín s 11 mm, spolu s Novou Vsí v Horách).

V pondělí odpoledne, po přechodu studené fronty, která na severozápad Čech přinesla nejčastěji 3 až 5 mm srážek (tj. 3 až 5 litrů vody na metr čtvereční), se docela vyčasilo. Předzvěst změny?

ÚTERÝ 30. ČERVNA

První polovinu roku 2020 završí sluneční paprsky. Po většinu dne bude jasno až polojasno, pouze v době mezi desátou až šestnáctou hodinou, plus minus, mraků přibude na oblačno až zataženo, nicméně dešťové kapky na 99 % nepřinesou. Nejvyšší odpolední teploty zamíří k spíše jarním hodnotám, resp. k hodnotám okolo 18 až 22 °C, ráno v minimu nabídne kolem 13 až 9 °C.

STŘEDA 1. ČERVENCE

Po celou noc a více méně po celý večer, který je v této části roku dosti krátký, to vypadá na jasné až skoro jasné nebe, jinými slovy na ideální podmínky pro pozorování hvězd. I v době mezi východem a západem slunce bude nebe s oblačností šetřit, avšak počínaje polednem a konče 15. až 18. hodinou to tak úplně pravda nebude. Středeční počasové menu tak v podstatě bude stejné jako to úterní. Nejvyšší odpolední teploty ale půjdou nahoru, konkrétně na 23 až 27 °C, ráno v minimu kolem 14 až 10 °C. Srážkové úhrny opět nulové.

ČTVRTEK 2. ČERVENCE

Kdy prožijeme zcela bezoblačný den, tzn. jasno, nic víc než jasno, od půlnoci do půlnoci? Ve čtvrtek ne, vlastně, v porovnání se středou a úterým se situace zhorší. Mraků totiž přibude a dost možná i sprchne. Nejvyšší odpolední teploty okolo 20 až 24 °C, ráno v minimu kolem 18 až 14 °C.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací