Sobota 10. duben 2021
Svátek má Darja

ČR - Prudký nárůst případů zjištěného onemocnění covid-19 v České republice pokračuje. V neděli byl nejvyšší od 3. dubna a celkově čtvrtý nejvyšší vůbec, hygienici odhalili za jediný den 305 nakažených. Může za něj ale podle dostupných informací jediný region na severní Moravě.

Podle údajů Ministerstva zdravotnictví se nyní nemoc nejvíce šíří na Karvinsku, kde také probíhá cílené testování u pracovníků tamních dolů a jejich kontaktů. Na druhé straně republiky, v Ústeckém kraji, je situace klidná.

K nedělní 17 hodině nepřibyl za uplynulých 24 hodin žádný nový případ. A taková byla situace prakticky celý minulý týden. Jediný nově prokázaný pacient byl na Děčínsku. Za týden se uzdravilo naopak jedenáct lidí.

Od 1. července přijde další rozvolňování opatření, které nám umožní odložit roušky i ve vnitřních prostorách a zvýší se počty účastníků hromadných akcí. Kvůli aktuální situaci se ale nebude týkat právě Karvinska.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací