Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Ústecký kraj – V Česku v sobotu vzrostl počet nových případů nemoci covid-19 o dalších 260 nemocných lidí. V pátek přibylo 168 pacientů. V Ústeckém kraji ke včerejšku nezachytili žádný nový případ.

Zatímco hygienici v pátek provedli téměř čtyři a půl tisíce testů, v sobotu to byla zhruba třetina. Velmi tak vzrostl počet odhalených případů na počet zpracovaných vzorků. Může za to cílené testování, zejména v Moravskoslezském kraji. Potvrzují to slova hlavní hygieničky Jarmily Rážové pro Český rozhlas, která rádiu uvedla, že vysoký denní nárůst může souviset s intenzivním testováním v lokálních ohniscích.

Sobotní nárůst je nejvyšší od začátku dubna.

Na epidemiologickou situaci v Ústeckém kraji to nemá vliv. V posledních týdnech jde o nízké jednotky případů, které zde byly zjištěny. V pátek ani v sobotu se zde podle Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje neobjevil žádný nový prokázaný případ nemoci covid-19.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací