Úterý 14. červenec 2020
Svátek má Karolína

Chomutovsko - S víkendem skončí květen, poslední měsíc meteorologického jara. Před rokem se poslední květnové dny nesly ve znamení spíše podmračené oblohy s nějakými těmi dešťovými kapkami, přičemž rtuť v teploměrech příliš vysoko nelezla. A více méně ve stejném duchu se ponese zbytek tohoto týdne.

Co konkrétně si pro nás připravil přelom května a června, tedy meteorologického jara a léta?

PÁTEK 29. KVĚTNA

Nad Skandinávií se bude nacházet střed celkem mohutné tlakové výše, po jejíž přední straně k nám bude proudit vzduch od severovýchodu. A to z velké části přes Baltské moře, takže bude bohatší na vlhkost. Nemluvě o tlakové níži se středem kdesi nad západní Ukrajinou. Přestože v ranních, dopoledních a brzkých odpoledních hodinách může být jasno až skoro jasno, ostatní části dne doprovodí mraky. Mnoho srážek ale nepřinesou, pravděpodobně žádné. Nejvyšší odpolední teploty okolo 15 až 19 °C.

SOBOTA 30. KVĚTNA

První víkendový den beze změny. To znamená nadále severovýchodní proudění, mezi tlakovou výší se středem nad Skandinávií a tlakovou níží se středem nad východem Evropy, a povětšinou oblačná až zatažená obloha. Teoreticky by se mohla objevit decentní přeháňka, prakticky zřejmě ne. Nejvyšší odpolední teploty zamíří k hodnotám okolo 13 až 17 °C, ráno v minimu nabídne hodnoty kolem 9 až 5 °C.

NEDĚLE 31. KVĚTNA

I nedělní den zůstane v zajetých kolejích. Nad skandinávskými zeměmi bude stále „sedět“ oblast vysokého tlaku vzduchu, naopak nad střední Evropu bude zasahovat oblast nízkého tlaku vzduchu se středem nad západem Ukrajiny. Oblačnosti zdá se bude dosti, počínaje i konče půlnocí lze očekávat oblačno až zataženo a k tomu trochu deště, kdy by na metr čtvereční mělo napršet několik litrů vody. Nejvyšší odpolední teploty okolo 12 až 16 °C, ráno v minimu kolem 9 až 5 °C.

PONDĚLÍ 1. ČERVNA

S novým týdnem začne nové roční období – léto, alespoň z meteorologického hlediska. Na letní počasí to však úplně nevypadá, nejvyšší odpolední teploty by se totiž měly zastavit na hodnotách okolo 19 až 23 °C a za „oficiálně“ letní počasí se považují denní maxima 25 °C a vyšší. Srážky žádné, obloha převážně polojasná. Sečteno a podtrženo vcelku pěkný den, byť první pracovní.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací