Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Klášterec nad Ohří - Poslanecká sněmovna dnes (úterý 26. května) rozhodne o dopadech zákona o kompenzačním bonusu na rozpočty měst a obcí.

Poslanci mohou podpořit návrh Senátu, který požaduje, aby kompenzace byly vypláceny bez dopadu na rozpočty měst a obcí, nebo potvrdit původní návrh Vlády ČR, který se měst citelně dotkne. Podpora ohroženým OSVČ, společníkům malých firem či rodinných firem je správné rozhodnutí. Ovšem plánovaný dopad zákona o kompenzačním bonusu jen na rozpočty obcí dosáhne až -12 mld. Kč, což se značně dotkne nových investic.

"Na podporu této iniciativy jsme se ve snaze udržet investice v našem městě připojili ke společnému tichému protestu samospráv vyvěšením černé vlajky na budově radnice. Je naším společným úkolem pomoci rozhýbat regionální ekonomiku, ovšem tak výrazný zásah státu s dopadem na obecní a krajské rozpočty nemohou samosprávy samy zvládnout. Vyzýváme Vládu ČR, poslance a senátory, aby přijali taková opatření, která navrátí tyto finance zpět do rozpočtů samospráv," stojí na webu města. 

Více v přiložené výzvě na webu města zde.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací