Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Jirkov - Jirkov zaplavují stovky květin. Květinové mísy oživí i letos centrum města.

„Každoročně se snažíme, aby střed města byl barevnější, aby květiny v lidech probouzely dobrou náladu a příjemné pocity,“ říká k tomu místostarostka Dana Jurštaková. Právě probíhá zapěstování pestrobarevné škály kopretin, afrikánů, petúnií, pelargonií i dalších květin v okrasných mísách, které budou od konce května zdobit náměstí.

 

Na podzim město Jirkov informovalo, že ve Dvořákově ulici, a částečně i ve Studentské, se provedla mechanizovaná výsadba cibulovin. Holé pásy zeleně kolem silnice osázeli pracovníci společnosti Floravil s.r.o. směsí Spielzeugstadt Sonneberg. Zároveň použili speciální hnojivo, které hned po výsadbě podpořilo kořenění. Šlo o sedm druhů cibulovin, které kvetou až osm týdnů - zhruba od března do května.

2205jirkov1

Rozkvetlá Dvořákova ulice. Foto: město Jirkov

Tyto cibuloviny se sázejí na podzim, protože pro své zakořenění potřebují nižší teploty. Časně zjara jsme se tak mohli těšit na rozkvetlé květinové pásy. A výsledek stojí vážně za to. Tulipány, narcisy, modřence... Výsadba cibulovin se povedla na jedničku, Dvořákova ulice rozkvetla do krásy. Jaro vítej!

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací