Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Petrohrad - V psychiatrické léčebně Petrohrad na Podbořansku byl potvrzen jeden pozitivní test na Covid-19. Zdravotnické zařízení o tom informuje na svých webových stránkách.

Podle sdělení se měl nakazit zaměstnanec, který nevykazoval žádné příznaky onemocnění. Aby bylo ochráněno co nejvíce pacientů i personálu, prijalo zdravotnické zařízení následující bezpečnostní opatření:

  • Od 3. dubna je provoz léčebny v krizovém stavu dle plánu, to znamená, že jsou nastaveny služby a procesy dle doporučení Krajské hygienické stanice.
  • Od 3. dubna bude probíhat testování všech pacientů i zaměstnanců.
  • Léčebna v tuto chvíli pacienty nepřijímá a ani nepropouští.

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v České republice nařídil ředitel zdravotnického zařízení Ladislav Henlín úplný zákaz všech návštěv již od 16. března.

Psychiatrická léčebna Petrohrad (dále jen PL Petrohrad) je zařízení o 150 lůžkách. Sestává z jednoho primariátu, který je dále členěn do pěti stanic. PL Petrohrad poskytuje psychiatrickou lůžkovou péči zejména pro regiony lounského a chomutovského okresu, tedy pro spádovou oblast s 210 tisíci obyvateli. Dle možností je poskytována psychiatrická lůžková péče i mimo toto spádové území. Zdravotní péče je poskytována pacientům od dovršeného 18 roku věku, v nepřetržitém provozu.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací