Středa 12. srpen 2020
Svátek má Klára

Chomutovsko - Nižší provoz se v měsíci březnu na Chomutovsku promítnul i do počtu dopravních nehod. Bylo jich zaznamenáno celkem 88, což je o 24 méně, než ve stejném měsíci vloni. Žádná z nich si nevyžádala lidský život.

Těžká zranění v důsledku kolizí utrpěli 3 lidé, lehce zraněných pak bylo 11. Celková škoda činila necelých 3,4 milionu korun a byla tak přibližně o 1,7 milionu korun nižší než v březnu 2019. Většinu nehod zavinili řidiči motorových vozidel (70), vina na straně chodce byla zjištěna pouze v jednom případě. Nezanedbatelný podíl na nehodách měla opět zvěř, celkem sehrála roli šestnáctkrát. Jedenkrát došlo ke kolizi v důsledku závady komunikace.

"Pokud jde o příčiny na straně řidičů, tak na prvním místě je opět nesprávný způsob jízdy (39), následovaný nedáním přednosti v jízdě (13), nepřiměřenou rychlostí (11) a nesprávným předjížděním (7). K většině střetů došlo na místních komunikacích (30), dále na silnicích II. a III. třídy (po 15ti), silnicích I. třídy (14). Účelové komunikace, například parkoviště, polní a lesní cesty, pak byly dějištěm nehod dvanáctkrát. Dvě nehody se staly na dálnici," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Požití alkoholu účastníkem dopravní nehody bylo v březnu zjištěno dvakrát.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací