Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Jirkov - I dnes zaměstnanci odboru sociálních věcí a školství organizovaně vydávali zájemcům před jirkovskou radnicí roušky. Rozdali jich na tři stovky.

Stejný počet roušek mají sociální pracovníci připravený na zítřejší dopolední výdej. Ten zatím trvá do čtvrtka 2. dubna, vždy od 9:00 do 10:00 hodin (a dále podle potřeby). Současně probíhá sbírka materiálu na šití roušek, do které občané přispívají. To, co momentálně nejvíce chybí, jsou bavlněná trička, z nichž by se nastříhaly šňůrky k zavázání roušek.

Pracovníci radničního odboru začali vydávat roušky lidem před městským úřadem v pondělí. Rozdali jich kolem tří set kusů. Zároveň se od občanů podařily shromáždit první látky, nitě, tkalouny a gumičky do sbírky materiálu na šití roušek. Další desítky roušek byly rozvěšené na plotě před radnicí, kde si je mohli lidé sami odebírat.

„Máme slíbenou další várku. Pokud tyto roušky přijdou, opět je ve středu ve tři hodiny odpoledne vyvěsíme před úřad, aby si je mohli Jirkované brát,“ říká místostarostka Dana Jurštaková.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací