Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Chomutov - O tom, že lidé si zvlášť v době různých krizových situací, jako je i ta současná, umí pomáhat, svědčí i případ z minulého čtvrtka, který se stal v Chomutově.

Policisté na tísňové lince 158 přijali oznámení, že v bytě na sídlišti Březenecká je starší žena, která by mohla být v ohrožení života. Oznámení učinila 56letá zaměstnankyně firmy, která rozváží obědy seniorům. Na místo byla tedy vyslána hlídka chomutovského obvodního oddělení.

Policisté po příjezdu k bytu od oznamovatelky zjistili, že jako každý den přivezla dotyčné oběd. Ona však na vyzvání neotevřela dveře a jen v bytě tiše mluvila. Po několika marných pokusech o navázání kontaktu se rozhodla rozvést oběd nejprve ostatním klientům. Na místo se však asi za hodinu znovu vrátila, aby předala oběd i této paní. Dveře jí opět nikdo neotevřel a navíc za nimi slyšela hluk, který jí připomínal pád. Poté bylo v bytě ticho.

Žena rozvážející obědy tedy telefonicky kontaktovala příbuznou seniorky. Ta se však nacházela mimo Chomutov a nemohla se tak na místo dostavit ihned. Šestapadesátiletá Chomutovanka proto duchapřítomně vytočila linku 158 a vše sdělila policii.

Jelikož na snahu přivolaných policistů o navázání kontaktu se ženou nacházející se uvnitř bytu nikdo nereagoval, rozhodli se muži zákona okamžitě jednat. Využili svého oprávnění a vykopli dveře. Za nimi nalezli nehybně sedící seniorku, na níž bylo patrné, že jí není dobře. Avšak byla schopná hlídce sdělit, že upadla a nemůže se znovu postavit.

Policisté přivolali lékařskou pomoc a do jejího příjezdu se s ženou snažili komunikovat. Lékař pak rozhodl o převozu do nemocnice k vyšetření. Policisté mezitím ještě zprovoznili vykopnuté dveře, takže byt bylo možno uzamknout alespoň na přídavný zámek a klíče byly seniorce po uzamčení bytu předány.

Díky lidskosti a zodpovědnosti 56leté ženy tak 92letá seniorka nezůstala za zamčenými dveřmi napospas osudu, ale skončila v péči lékařů. Takové chování může být jistě příkladem i pro nás ostatní.

(MG)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací