Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Kadaň - V kadaňské nemocnici je hospitalizován od pátku 27. března první pacient s onemocněním COVID–19, který je umístěn v izolaci a v péči o něj je postupováno dle dříve stanovených pravidel.

Informaci potvrdila sama nemocnice i starosta Kadaně. "Máme oficiálně potvrzeno, že v Kadani je první pacient s pozitivním testem na Covid 19. Pacient je v izolaci v nemocnici Kadaň. Hygiena ve spolupráci s policii trasuje jeho předchozí pohyb a přijímají se bezodkladně preventivní opatření," napsal v sobotu na svůj Facebook Jiří Kulhánek.

Všechna dosud nastavená pravidla v Nemocnici Kadaň jsou v souladu s Mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR vydaných k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID – 19 způsobené novým koronavirem. Dosud platná zavedená pravidla jsou od potvrzení diagnózy konzultována s Krajskou hygienickou stanicí a nadále jsou upřesňována.

Zaměstnanci nemocnice, kteří byli anebo budou v kontaktu s pacientem jsou informováni a opětovně jsou seznamováni s pravidly, jak postupovat v ošetřování tohoto i následujících pacientů s COVID-19.

Dle doporučení hygieny je některým zaměstnancům nemocnice stanovena karanténa a ostatní zaměstnanci pracují podle jasných pravidel s určenými ochrannými pomůckami a v zostřeném hygienickém režimu.

Nemocnice Kadaň má dostatečné množství ochranných pomůcek (včetně respirátorů nejvyšší třídy FFP3) i desinfekce. Všichni Krajskou hygienickou stanicí určení zaměstnanci budou testováni na přítomnost koronavirové infekce dle časového harmonogramu hygienické stanice.

Nadále platí základní stanovená pravidla pohybu zaměstnanců a ostatních osob po areálu nemocnice. Nesdružovat se a současně omezit pohyb mimo pracoviště po areálu na minimum.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací