Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Klášterec na Ohří - Senioři, hendikepovaní nebo lidé v nouzi se mohou v této nelehké době obracet s žádostí o pomoc na odbor sociálních věcí. Ten teď kromě koordinace nákupů a další pomoci poskytuje potřebným textilní roušky. Výrobu zajišťují přímo sociální pracovnice, s distribucí pomáhají strážníci.

Výzva směrem ke klášterecké veřejnosti byla úspěšná, denně přichází řada občanů a daruje další, nasbírat se jich podařilo už více než 400. Další stovka roušek je nyní na cestě od dobrovolníků, spolupracujících mj. s kadaňským spolkem RADKA. Na radnici se moc neohřejí, obratem putují ke všem potřebným.

Také koordinace nákupů, vyzvedávání léků a zajišťování dalších služeb především pro osaměle žijící seniory patří momentálně ke každodenní náplni pracovního dne sociálních pracovnic. "Občas narážíme na specifické požadavky, které při nejlepší vůli splnit nemůžeme" vysvětluje vedoucí odboru Zdena Janichová a dodává: "není v našich silách zajistit dezinfekci pro všechny seniory ve městě nebo např. poskládat nákup z různých obchodů podle aktuálních slev, do kadaňského Kauflandu pro zlevněný jogurt či toaletní papír opravdu jet nemůžeme."

Většinu požadavků se ale daří plnit a spolupráce funguje na jedničku. Město děkuje všem dobrovolníkům. "Výzva stále platí, za další roušky budeme rádi. Sběrné místo je na Městské policii Klášterec nad Ohří, volat strážníkům můžete na tel.: 606 629 868," stojí na webových stránkách radnice.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací