Sobota 4. duben 2020
Svátek má Ivana

Chomutovsko - Na přehradě Kamenička, která slouží pro zásobování obyvatel na Chomutovsku vodou již 116 let, plánuje Povodí Ohře generální opravu.

Nejprve musí proběhnout kompletní průzkum hráze a jeho podloží a teprve potom se mohou projektovat jednotlivé kroky. V tuto chvíli bylo připraveno opatření pro ochranu ohrožených druhů živočichů.

Pro ochranu obojživelníků, zejména ropuchy obecné, objednalo Povodí Ohře celou nádrž fólií, aby mohl být průběžně prováděn transfer žab do připravených tůní. Ty jim budou sloužit po dobu rozmnožování a metamorfózy.

„V okamžiku poklesu hladiny vody v nádrži pro průzkumné práce učiníme i transfer ostatních ohrožených, silně i kriticky ohrožených živočichů,“ říká Jan Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře.

A o které druhy kromě zmíněné ropuchy obecné jde? Jde o mníka jednovousého, střevli potoční, slepýše křehkého a raka říčního. „Pro všechny zmiňované činnosti jsme obdrželi výjimku ze základních ochranných podmínek chráněných druhů živočichů od Krajského úřadu Ústeckého kraje. Bez tohoto legislativního kroku bychom práce nemohli začít,“ dodal Svejkovský.

Samotnou generální opravu hráze zahájí až za několik let. Příprava bude odborně i časově velmi náročná.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací