Sobota 10. duben 2021
Svátek má Darja

Jirkov, Moldava – Vietnamský svaz Chomutov šije zdarma (jen za materiál) Městskému úřadu v Jirkově 300 kusů roušek. Prvních 32 roušek vlastnoručně ušila a zdarma městu věnovala členka svazu Pham Thi Phuong Dung (majitelka obchodu Jeans Shop).

Dalších 100 kusů předal vietnamský svaz následující den. Tyto roušky byly určené zaměstnancům radnice a hasičům. Padesát kusů věnovalo prodavačkám v Tescu a další vyčlenili pro bezdomovce. Vietnamský svaz dodá další roušky, které budou přerozděleny obchodům Penny a dalším potřebným.

Vedle výše jmenované si za tuto nezištnou pomoc zaslouží poděkování: předseda svazu Le Nguyen Toi, zástupce předsedy Pham Viet Dong a předsedkyně Ženského klubu Chomutov Duong Bich Thao.

Vietnamci v Moldavě se skládají na plicní ventilátor pro nemocnici

Vedení Moldavy přijalo dar od předsedy Svazu Vietnamců v Teplicích a okolí, Ngo Sy Longa. Jednalo se o dodávku potravinové podpory, která bude na základě rozhodnutí starostky Lenky Novákové rozdělená pro složky záchranného systému a pro hlídky české armády, které pomáhají na moldavském hraničním přechodu. Spolu s tím předali Vietnamci Moldavským také šité roušky pro seniory a lidi s handicapem.

Akce na Moldavě je ale jen jednou z mnoha, které jsou realizované v rámci kampaně Vietnamci pomáhají. Zapojení jsou do ní Vietnamci z celé republiky a účelem kampaně je mimo jiné nabídnout záchranným složkám pomoc v podobě malého občerstvení zdarma. Symbolem kampaně je červené srdce, které je možné v této době vidět na dveřích řady večerek a obchodů, které Vietnamci provozují. Tím ovšem jejich aktivity v rámci pomoci ke zlepšení situace v boji proti koronaviru nekončí.

2303rousky4

Místostarostka Moldavy, Eva Kardová, při přejímce darů od vietnamské komunity. Foto: archiv obce

Vietnamci se mezi prvními pustili do šití roušek. Našili už tisíce kusů. Část putovala například do teplické nemocnice, do neziskových organizací a roušky jsou zadarmo rozdávané lidem, kteří nemají možnost si roušku pořídit. Zástupci vietnamské komunity darovali roušky a potravinovou podporu koncem minulého týdne také například Dětskému domovu na Hoře sv. Kateřiny.

Nejnovější aktivitou je pomoc nemocnici v Ústí nad Labem. Vietnamka Thuy Duong spolu se se svým otcem vyzvali Vietnamce v Ústeckém kraji, aby se složili na plicní ventilátor. Sbírka stále probíhá. Přístroj chtějí Vietnamci darovat ústecké Masarykově nemocnici. „Vzhledem k tomu, že přístroj stojí kolem 120 tisíc a sbírka stále pokračuje, věřím tomu, že se nám podaří koupit dva kusy,“ věří Thuy Duong.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací