Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Chomutov - Lákavější herní místa, bezpečnější prvky, zábavnější atrakce. To je cíl, k němuž letos rázně vykročil chomutovský zoopark. Spolupracuje na tom i s architekty.

Výraznější obnova dětských hřišť v areálu je potřeba. Řada prvků dosluhuje a revizní zprávy jsou nekompromisní. Takhle už museli v zooparku odstranit například skluzavku a vyhlídku nad výběhem medvědů nebo hrazdičky u dřevěných soch.

Minulý týden musel zoopark demontovat i velkou dřevěnou atrakci u krámku se suvenýry. „Bohužel už nesplňovala bezpečnostní normy a nebylo možné ji zachránit ani opravou,“ komentuje nutné rozhodnutí ředitelka Zooparku Chomutov Věra Fryčová. Jak dodala, v zooparku si však dobře uvědomují, že právě tato prolézačka se skluzavkou byla jedna z nejoblíbenějších. „Už s architekty řešíme nákup nového herního prvku, který by byl bezpečný a atraktivní nejen pro ty nejmenší,“ dodává s tím, že by ho ráda nainstalovala ještě před začátkem sezony.

U výměny jednotlivých atrakcí to ale neskončí, zoopark k obměně přistupuje komplexně. „Pracujeme například na architektonické studii obnovy dětské zoo, která je velice oblíbená u rodin s dětmi a bývá také dějištěm našich akcí,“ prozradila další plán do blízké budoucnosti ředitelka Fryčová. Počítá se s tím, že dojde na obnovu stávajících herních prvků a přibydou i nové. Zřejmě to však nebude ještě tuto sezonu.

Vedení zooparku tak pokračuje v postupné obnově zastaralých prvků a zařízení v areálu. V loňském roce organizace investovala hodně peněz do odstranění závad u expozic zvířat a rovněž v zázemí pro zaměstnance. „Některé naše investice možná nejsou tolik vidět, ale kvůli zajištění bezpečnosti jsou velice důležité,“ upozorňuje Fryčová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací