Pátek 3. duben 2020
Svátek má Richard

Všehrdy - Školské vzdělávací středisko ve Všehrdech vyrobilo v rámci odborného výcviku třetích ročníků učebního oboru Zpracování dřeva 30 kusů speciálních lékárniček pro potřeby věznice.

Uzamykatelné lékárničky byly vyrobeny přímo na žádost vedoucího oddělení výkonu trestu a budou sloužit dozorcům tohoto oddělení pro potřeby ranního vydávání léků diagnostikovaným odsouzeným. Žáci si zhotovením těchto lékárniček vyzkoušeli také výrobu v praxi a uvidí následně výsledky svého snažení v běžné denní činnosti. Tyto výrobky mimo jiné poslouží také k dalšímu prohlubování dobrých vztahů mezi věznicí a školským vzdělávacím střediskem. Školské středisko je samostatnou jednotkou Středního odborného učiliště Vězeňské služby ČR.

Žáci učebního oboru Zpracování dřeva tak navazují na předešlé zakázky pro věznici, například na výrobu kuchyňské linky a desky pod vařič pro potřeby v kuchyňce příslušníků nebo na výrobu botníků na ubytovny odsouzených. Odborný výcvik tak dostává zcela jiný rozměr a blíží se ideálnímu pojetí v praxi tak, jak je tomu u produktivní činnosti na běžných civilních učilištích.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací