Pátek 3. duben 2020
Svátek má Richard

Jirkov - Jirkov bude mít už brzy svou únikovou hru. Vzniká v bývalé budově Lesní správy nad jízdárnou pod Červeným Hrádkem.

Koncept této dobrodružné hry připravuje její autor, Jirkovan Pavel Franc, který se spolupodílel na vytvoření několika únikovek v jiných městech. „Dá se říci, že jsme momentálně v poslední a nejtěžší fázi přípravy. Veškeré hlavní práce jsou hotové, teď se ještě musí doladit detaily, zabudovat a rozmístit mechanismy a úkoly,“ řekl dnes Franc Jirkovským novinám.

Únikovka ponese název „Postupem času“. Její průběh je postavený na systému rozluštění úkolů pomocí různých indicií, hledání tajných vchodů a tak podobně. Z toho důvodu není podle France možné víc prozrazovat. „V průběhu dubna se únikové hry zúčastní různé testovací týmy, díky tomu vyladíme veškeré možné zádrhely a chybičky. Tato družstva už mám domluvená, ale rád bych nabídl možnost být testovacím týmem také lidem z Jirkova. Hledám družstvo z řad Jirkovanů, které by se chtělo zapojit do testování. Ale místo je pouze pro jeden tým,“ upozorňuje autor hry.

Kdo má zájem, může mu napsat e-mail (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) s názvem družstva, počtem osob a kdo za tým se přihlašuje. Tým se musí skládat z 2 až 6 osob.

„Na začátku dubna z přihlášených vylosuji jeden tým, který bude mít možnost si zahrát únikovou hru a také se podílet na jejím vyšperkování. Veškeré nápady a připomínky budu brát v potaz. Následně bude úniková hra předána. Otevřena by měla být v druhé polovině května,“ slibuje Franc.

2402jirkov2

Místnost před úpravou. Foto zdroj: FB město Jirkov

2402jirkov3

Bývalá budova Lesní správy, v jejíž několika místnostech se bude únikovka odehrávat. Foto zdroj: FB město Jirkov

2402jirkov4

Autor hry Pavel Franc. Foto zdroj: FB město Jirkov

 

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací