Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Ústecký kraj/Chomutov - Novými osobnostmi Ústeckého kraje za rok 2019 prestižní čtenářské ankety jsou v kategorii Podnikání a management generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. (KZ), Ing. Petr Fiala, v kategorii Dobrý skutek všeobecná sestra Neurologického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z., Kateřina Vaníčková. Oba zástupci KZ si ocenění převzali 19. února 2020 v Zahradním domě v Teplicích. Nad akcí převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Oceněným poblahopřál k prestižnímu ocenění předseda představenstva KZ Ing. Jiří Novák. „Panu generálnímu řediteli Ing. Petru Fialovi děkuji za úsilí a péči, se kterou odvádí svoji práci. Díky jeho manažerským schopnostem se daří představenstvu společnosti plnit vize, které si předsevzalo. Příkladem mohu uvést, že dnes již všechna zdravotnická pracoviště napříč našimi nemocnicemi spolu úzce spolupracují, což je velký přínos pro pacienty z Ústeckého kraje a přilehlých spádových oblastí, kterým se dostává v našich zdravotnických pracovištích péče na všech úrovních.

2102osobnost2

Novou Osobností Ústeckého kraje v kategorii Podnikání a management je generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala (vlevo). Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek

Zdravotní sestra z chomutovské nemocnice Kateřina Vaníčková je záchranou lidského života příkladem pro všechny. Velmi mě těší, že zaměstnanci společnosti se pravidelně umisťují na předních příčkách ankety, kdy o vítězi nerozhodují jen odborníci, ale i laická veřejnost,“ řekl Ing. Jiří Novák, který získal v roce 2015 tuto cenu v kategorii Podnikání a management, za osobní přínos rozvoji největšího poskytovatele zdravotní péče v Ústeckém kraji při modernizaci pěti nemocnic, investic do nejmodernějšího přístrojového vybavení, zvyšování mezd zaměstnanců i měnící se obraz vnímání společnosti u veřejnosti.

Generální ředitel KZ Ing. Petr Fiala při této příležitosti uvedl: „Musím poděkovat jedinému akcionáři Ústeckému kraji za investiční podporu i představenstvu pod vedením Ing. Jiřího Nováka, jehož zásluhou se KZ stala zdravou, prosperující a dynamicky rozvíjející se společností. Umístění v CZECH TOP 100, získání Národní ceny České republiky nebo akreditace ve všech našich nemocnicích jsou jasným vzkazem pro obyvatele regionu, že se jim ve zdravotnických pracovištích KZ dostane kvalitní péče. Poděkování patří také všem zaměstnancům, bez jejichž každodenní usilovné práce bychom získaná ocenění těžko obdrželi.“

2102osobnost3

Kateřinu Vaníčkovou, všeobecnou sestru neurologického oddělení chomutovské nemocnice, získání titulu Osobnost Ústeckého kraje pro 2019 v kategorii Dobrý skutek velmi potěšilo. „Chci poděkovat všem, kteří mě nominovali a posílali mi hlasy. Moje profese je všeobecná sestra. Osobně si myslím, že jsem nic výjimečného neudělala. Musím hlavně poděkovat své kolegyni Lence Řeháčkové, která vytáhla zhrouceného muže z auta. Já poté mohla začít s resuscitací. Také děkuji všem, kteří mi v danou chvíli se záchranou pomáhali, jak chomutovští strážníci, tak policista v civilu,“ řekla skromně Kateřina Vaníčková.

V předchozích letech uspěli v anketě Osobnost roku Ústeckého kraje MUDr. Karel Edelmann, Ph.D., MUDr. Jan Schraml, Ph.D., prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., MUDr. Jana Dušánková, MUDr. Josef Liehne z ústecké Masarykovy nemocnice a z teplické nemocnice MUDr. Marta Vachová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací