Pátek 3. duben 2020
Svátek má Richard

Jirkov - Zvýšení turistického ruchu i větší komfort pro návštěvníky si město slibuje od moderního informačního a populárně naučného centra, které je spojené s jediným multimediálním hasičským muzeem svého druhu v České republice. Centrum vzniklo renovací domu čp. 23 v Tyršově ulici. Zhruba ve druhé polovině března je v plánu slavnostní otevření celého komplexu.

Nové informační centrum města sestává ze dvou zakázek. Tou první je stavební část - rekonstrukce objektu na infocentrum, kde celkové náklady činí s DPH přes 18,7 miliónu korun. Druhou zakázkou je expoziční část informačního centra, jejíž celková hodnota je s DPH více než 17,8 miliónu korun. Obě zakázky hradí městský rozpočet.

„Stavební část byla loni dokončena a zaplacena,“ poznamenává Martina Cermanová z odboru majetku města a útvaru investic. Šlo o celkovou rekonstrukci přízemí budovy na nové informační centrum, jehož součástí je expozice města (informace o Jirkovu a jeho zajímavostech převážně interaktivní a zábavnou formou) a hasičské muzeum, v němž exponáty díky videoprojekci ´ožívají´ a jemuž vévodí herní zóna, kde si mohou zájemci na vlastní kůži vyzkoušet práci hasičů.

Částečné rekonstrukce se dočkalo také druhé nadzemní podlaží, kde mají dobrovolní hasiči své zázemí. Do stavební části se zahrnuly i nové venkovní prosklené přístřešky na hasičské exponáty a přilehlá garáž.

V únoru začal zkušební provoz obou expozičních částí, kdy se ´vychytávaly´ a upravovaly obsahové náplně a další technické záležitosti. „Ke slavnostnímu otevření určitě připravíme nějaký speciální program pro školy i veřejnost,“ podotýká starostka Darina Kováčová.

Do části budovy se přestěhuje dosavadní informační centrum, jež sídlí v Kostelní ulici a které už kapacitně nestačí. Správcem nového objektu bude Kulturní, vzdělávací a informační zařízení, které kromě infocentra řídí i činnost historických sklepů, městské knihovny, městské věže, Jirkovského divadla a zámku Červený Hrádek.

foto

1802jirkov1

1802jirkov2

1802jirkov3

1802jirkov4

1802jirkov5

1802jirkov6

1802jirkov12

1802jirkov7

1802jirkov8

1802jirkov9

1802jirkov10

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací