Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Chomutov - Ani uprostřed meteorologické zimy neustávají v Chomutově práce ve veřejné zeleni. V těchto dnech například mizí vyžilý a nevzhledný živý plot okolo městského parku, který dávno přestal plnit funkce, kvůli nimž byl před desetiletími sázen.

Zhruba 135 metrů čtverečních keřů, jejichž druhovou skladbu tvoří pámelník, ptačí zob, meruzalka, habr a hloh, by i v závislosti na počasí mělo být odstraněno během dvou týdnů. Současně se pomalu připravuje kompenzace, kterou bude tvořit devět set exemplářů kdoulovce, keře zdobného svými květy i plody.

„Kdoulovec zatím v chomutovské veřejné zeleni není zastoupený skoro vůbec, přestože je to krásný exotický keř s nádhernými květy, který ale současně velmi dobře snáší sucho a městské znečištění. Jeho výsadba proběhne ještě letos,“ prozradila vedoucí magistrátního odboru životního prostředí Dagmar Mutinská.

Keře budou vysázeny ve Zborovské ulici podél parku, který tím opticky rozšíří až k vozovce a současně od ní odcloní pěší provoz na chodníku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací