Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Jirkov - Městský kamerový dohlížecí systém (dále jen MKDS) slouží k monitorování některých veřejných prostranství, kterými jsou parkoviště, ulice, náměstí, parky či dětská hřiště.

U Městské policie Jirkov nejsou v současné době zaměstnanci, jejichž náplní práce by bylo pouze obsluhovat a nepřetržitě sledovat MKDS. Obsluhu MKDS zajišťují strážníci na dozorčí službě, kteří přijímají osobní a telefonická oznámení občanů, obsluhují tísňovou linku 156 a pult centrální ochrany objektů, zajišťují radiokomunikační spojení mezi strážníky venku a asistenty prevence kriminality, vysílají strážníky k prověření přijatých oznámení od občanů, zajišťují komunikaci s Policií ČR a řeší věci, se kterými se občané dostaví osobně na služebnu městské policie. I přes takové vytížení se strážníci věnují obsluze MKDS a dosahují kvalitních výsledků. Každý den jsou za použití MKDS objeveny osoby páchající protiprávní jednání.

Jedná se především o případy odkládání nadměrného odpadu ke kontejnerům na domovní odpad, případy popíjení alkoholu v místech, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou, znečišťování veřejného prostranství apod. V neposlední řadě se daří využitím MKDS chytit pachatele, kteří se dopustili trestných činů.

Například dne 22. ledna kolem 8. hodiny bylo na služebnu městské policie oznámeno, že došlo ke krádeži v hyperkmarketu Tesco. Dle poskytnutého popisu osoby, strážník pomocí MKDS zjistil, kde se osoba pohybuje a vyslal k ní hlídku. Osoba byla strážníky zadržena a předána příslušníkům Policie ČR k dalším úkonům trestního řízení.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací