Pondělí 6. červenec 2020
Svátek má Mistr Jan Hus

Chomutov - Slunce, horko, divočina, exotika! To vše s sebou přivezli ve středu 15. ledna do školní družiny členové africké folklórní skupiny Emongo. S nimi do naší školní družiny vtrhnul i rytmus afrických tanců.

Zpočátku se děti dozvěděly spoustu zajímavostí o životě v Africe, jako třeba to, že paní učitelka má na starosti i 120 dětí, že ve škole se běžně používají tělesné tresty, což se dětem ale příliš nelíbilo. Nepoužívají se ovšem často, protože školu může absolvovat jenom ten, jehož rodiče za ni zaplatí. Proto africké děti příliš nezlobí, neboť škola je pro ně jakousi výhradou, až odměnou. Co děti ale kvitovaly s nadšením, byla informace, že školní docházka v Africe není povinná.

Po povídání o zvířatech a krásách africké přírody přišla konečně na řadu hudba a rytmus. Počáteční ostych netrval příliš dlouho a děti se rozdováděly. Rytmus africké hudby si je úplně podmanil. A tak se naučily spoustu úžasných tanečních kreací a v tancování si i zasoutěžily. Výuce tanců neunikly ani paní vychovatelky a pod pečlivým vedením Paula Ndjadi Homeamby předvedly tanec vskutku excelentní, za který sklidily od dětí obrovský potlesk.

"Velmi neradi jsme se museli po hodince se sympatickými tanečníky rozloučit a po zakoupení drobných dárečků a talismanů se vrátit zpět do družiny. Dunění bubnů nám pak v uších znělo ještě celé odpoledne," uvedla na závěr

foto

2201afrika2

2201afrika3

2201afrika4

2201afrika5

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací