Středa 12. srpen 2020
Svátek má Klára

Chomutov - Chomutovský vyšetřovatel v pátek obvinil muže a ženu, kteří se minulý týden po sedmé hodině večerní měli společně dopustit krádeže peněženky v obchodním centru v Chomutově.

Policisté je zadrželi již dva dny po krádeži. Jak policisté ve čtvrtek informovali, v odcizené peněžence byly kromě finanční hotovosti ve výši dva tisíce korun i dvě platební karty (psali jsme zde). Toho dle dosavadních zjištění dotyční využili a ještě v ten večer měli učinit na různých místech v Chomutově několik nákupů a zaplatit za ně právě odcizenými kartami.

Okradené ženě tím způsobili škodu v předběžné výši téměř 4 tisíce korun. Kromě toho policisté obviněným kladou za vinu i další protiprávní jednání. Koncem listopadu měli v jedné z prodejen v chomutovském hypermarketu rovněž společně odcizit vystavený notebook v hodnotě 6 tisíc korun.

Po zadržení a zahájení trestního stíhání pro trestné činy krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku vyhotovil vyšetřovatel podnět ke vzetí do vazby. Ten byl ze strany státního zástupce a soudce akceptován a v sobotu byli oba dotyční umístěni do vazební věznice.

Sedmatřicetiletý muž ani jednačtyřicetiletá žena nejsou v tomto způsobu obživy žádnými nováčky. Oba již byli v minulosti pro majetkovou trestnou činnost odsouzeni, žena dokonce teprve v květnu tohoto roku opustila brány vězení. Právě s ohledem na jejich trestní minulost jim hrozí vyšší trest. O svobodu mohou přijít až na tři léta.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací