Středa 5. srpen 2020
Svátek má Kristian

Chomutov - Chomutovští policisté přijali oznámení 57leté ženy, která při nakupování přišla o peněženku. K události mělo dojít včera (středa 4. prosince) po sedmé hodině večer v obchodním centru v Chomutově.

V jedné z prodejen pachatel zřejmě využil nepozornosti poškozené a z prodejního pultu jí v mžiku a zcela bez povšimnutí odcizil peněženku. V té měla nakupující uloženy kromě finanční hotovosti ve výši dva tisíce korun i dvě platební karty. Policisté věc šetří pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a po pachateli pátrají. V případě jeho dopadení mu za uvedený delikt hrozí až dvouleté vězení.

Policisté apelují na občany, aby při nakupování byli obezřetní a dávali si pozor na své osobní věci. Právě nepozornosti lidí kapsáři při krádeži využívají a k okradení oběti jim mnohdy stačí jen okamžik. Neodkládejte proto své peněženky ani další věci (například telefony) na pulty v obchodech, ale ani je nenechávejte navrchu svých tašek či kabelek.

Vyvarujte se také uložení tašek v nákupních vozících. Peníze ani platební karty nedoporučujeme nosit v zadních kapsách kalhot. Pokud přesto ke krádeži dojde, kontaktujte policii. V případě odcizení platební karty ji prostřednictvím své banky urychleně zablokujte," řekla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací