Středa 5. srpen 2020
Svátek má Kristian

Ústecký kraj - Již tento víkend začíná advent a s ním spojené vánoční trhy, rozsvěcování vánočních stromků a další doprovodné programy. V ulicích se tak častěji potkáte s policisty, kteří budou od soboty 30. listopadu do pondělí 6. ledna následujícího roku ještě více dohlížet na veřejný pořádek, ochranu života, zdraví a majetku v rámci bezpečnostního opatření.

Zaměří se především na místa, kde se pohybuje větší počet osob, mezi která patří např. nákupní střediska, vánoční trhy, autobusová a železniční nádraží, kostely a další obdobná místa klasifikována jako dlouhodobě zvýšeně ohrožená. V těchto místech potkáte i policejní hlídky vybavené dlouhými zbraněmi.

V České republice stále platí 1. stupeň ohrožení terorismem, který byl vyhlášen v souvislosti s teroristickými útoky v Bruselu v březnu 2016, na základě jehož jsou během celého roku nastavena zvýšená bezpečnostní opatření. V současné době nehrozí žádné konkrétní riziko a bezpečnostní opatření jsou pouze preventivního charakteru.

Každý rok v tuto dobu evidují policisté nárůst kapesních krádeží. Tzv. kapsáři využívají místa, kde se pohybuje větší množství lidí. Anonymita nákupního centra a právě již zmíněné velké množství lidí, kteří nevěnují pozornost svým věcem, jsou častými aspekty, které pachatelé využívají ke své „nelegální práci“. Jsou velmi šikovní a často jim ke krádeži stačí pouze malý okamžik vaší nepozornosti. Není výjimkou, že pracují v dobře organizovaných skupinkách a využívají nejrůznějších signálů, jak spolu komunikovat tak, aby jejich počínání nezaregistrovalo okolí.

Nepodceňujte kapsáře a při cestování za nákupy a samozřejmě i během nákupů samotných, použijte některá z následujících preventivních opatření:

• peníze, doklady, kreditní karty ukládejte do vnitřních kapes nebo zvolte vhodnou kabelu, která má několik způsobů uzavírání
• v tlačenici věnujte pozornost svým kapsám, mobilům i taškám
• peníze a doklady nenoste na zádech v batohu, kam nevidíte
• kontrolujte uzavření svých tašek či jiných zavazadel
• pokud nemusíte, nenoste s sebou větší finanční hotovost
• nikdy nenechávejte bez dozoru kabelky a tašky zavěšené na nákupních vozících
• požádá-li Vás někdo cizí o rozměnění bankovky, nebo se zeptá na cestu, či požádá o vysvětlení v mapě, buďte obezřetní, může se jednat o léčku, která má pouze odlákat Vaši pozornost.

(policie ČR)

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací