Středa 5. srpen 2020
Svátek má Kristian

Chomutovsko - Minulý týden se v Chomutově konala krajská dopravně bezpečnostní akce. Zaměřena byla především na kontrolu dodržování zákazu předjíždění a způsobu jízdy na pozemních komunikacích.

Na řidiče dohlížela hlídka dopravních policistů, která tentokrát odhalila celkem devět hříšníků. "Nejčastějším přestupkem bylo překročení nejvyšší dovolené rychlosti. Dopustilo se ho šest řidičů, z toho tři v obci a tři mimo obec. Další tři motoristé nerespektovali povinnosti vyplývající z příkazových a zákazových dopravních značek „Přikázaný směr jízdy“ a „Zákaz vjezdu nákladním automobilům“," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Většinu porušení zákona vyřešili policisté příkazem na místě, a to uložením osmi pokut v celkové částce 5.300 korun. Přestupek řidiče, který překročil nejvyšší dovolenou rychlost mimo obec o více jak 50km/h, byl oznámen správnímu orgánu Magistrátu města Chomutova k projednání. U něho mu za tento prohřešek hrozí pokuta v rozmezí pět až deset tisíc korun, zákaz řízení motorových vozidel od šesti měsíců do jednoho roku a přidělení pěti trestných bodů v bodovém hodnocení řidičů.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací