Sobota 11. červenec 2020
Svátek má Olga

Ústecký kraj - Jubilejní desáté zasedání hodnotitelské komise, která oceňuje jedinečné výrobky a zážitky z regionu podél toku řeky Ohře značkou „Poohří regionální produkt®“, rozšířilo řady certifikovaných výrobků a zážitků o novou pětici.

Do kategorie certifikovaných zážitků se nově zařadí Loutkové divadlo v Lounech, které hraje nepřetržitě od roku 1903 a jeho budova architekta Otakara Poláka na břehu Ohře oslaví v příštím roce stoleté výročí. Dlouhou tradici má také Zahradní slavnost, pořádaná Psychiatrickou léčebnou v Petrohradě vždy v červnu v areálu petrohradského zámku. Do třetice komise certifikovala Narozeniny Maxipsa Fíka, pořádané v Kadani u příležitosti Dne dětí. Kadaň totiž po zániku nedaleké obce Ahníkov, odkud slavný pohádkový hrdina Rudolfa Čechury pocházel, Fíka adoptovala.

Certifikační komisi se dostaly do rukou také originální rukodělné výrobky z Poohří. Komisaři ocenili Drátované dekorace Blanky Myslikovjanové z Postoloprt, která už v minulosti jeden z certifikátů získala za své kurzy drátování. Logo „Poohří regionální produkt®“ může nově využívat pro vybarvovací polštářky s motivem víly Ohřinky Vladimíra Razímová z Líšťan.

„Naším cílem je certifikovat a dále propagovat především nezaměnitelné výrobky z našeho regionu, proto jsme pro certifikaci z plejády výrobků paní Razímové vybrali právě ty s Ohřinkou. Rádi bychom tuto pohádkovou postavu Poohří ještě více dostali do povědomí obyvatel a návštěvníků,“ vysvětluje ředitel agentury Ing. Lukáš Pichlík. Ne všichni žadatelé proto tentokrát uspěli – klíčem k úspěchu je především regionální původ a jedinečnost.

Destinační agentura Dolní Poohří je koordinátorem této regionální značky již pět let a katalog obsahuje téměř čtyři desítky služeb, zážitků a výrobků. Úspěšní žadatelé mohou značku a logo využívat na svých produktech a propagačních materiálech. S propagací jim pomáhá také Destinační agentura Dolní Poohří.

„Držitele značky zveme na naše akce. Řada z nich se představila například na prázdninovém Dni Ohře v Kadani,“ říká ředitel. Na turistickou sezónu 2020 agentura připravuje další díl výpravného Magazínu regionálních značek Vychutnejte si Dolní Poohří.

Všechny služby, zážitky a produkty si mohou zájemci prohlédnout na webu zde: www.regionalni-znacky.cz/poohri.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací