Sobota 11. červenec 2020
Svátek má Olga

Chomutov - Ve čtvrtek se na Střední odborné škole energetické a stavební, Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole v Chomutově konala preventivní přednáška pro studenty prvního ročníku. Policistka z oddělení tisku a prevence se při ní zaměřila zejména na problematiku šikany a kyberšikany a na právní důsledky těchto jednání.

Studenty upozornila na nebezpečnost tohoto jevu, na jeho dopad na oběť a také na fakt, že zejména na počátku tzv. kyberšikany často stojí pouhý hloupý žert, k němuž se ostatní přidají. Proto řada mladých lidí tento jev podceňuje a především v prvních fázích ho vůbec nevnímá jako problém, který by se měl včas řešit.

Studenti byli také seznámeni s tím, že na stránkách www.nntb.cz, případně pomocí mobilní aplikace mohou anonymně upozornit na skutečnost, že se třeba u nich ve škole něco takového děje. Policejní preventistku vhodně doplňoval i její kolega z kriminální policie, který přednášku obohatil mimo jiné o poznatky z praxe.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací