Středa 12. srpen 2020
Svátek má Klára

Chomutovsko - Několik krádeží a pokusů o ně, ale i další trestné činy, má mít podle zjištění chomutovských policistů na svědomí 36letý muž z Loun. Ten si v průběhu června až září tohoto roku chtěl zřejmě přilepšit krádežemi vloupáním na různých místech v Chomutově.

Poté, co se dostal do objektu, snažil se podle zjištění policistů vloupat například do skladů, kočárkárny apod. V jednom případě měl vniknout do prostor domu, kde byl uzamčený motocykl. Do jeho kufru se podle všeho pokoušel dostat vypáčením zámku víka. Přitom mělo dojít k pádu motocyklu na zem a jeho poškození. Podle majitele tím byla způsobena škoda cca 7 tisíc korun.

Ne vždy se dotyčnému podařilo do uvedených míst vniknout a z těchto objektů prakticky nic cenného neodcizil. Poškozením zámků a dveří však způsobil škodu v předběžné výši přesahující 13 tisíc korun.

Kromě popsaných skutků se měl podle policistů dopustit i krádeže věcí z bytu, kde ho údajně nechala přespat jeho 39letá majitelka. "Muž prý využil její nepřítomnosti a odcizil jí hodinky, mobilní telefon, motorkářskou bundu a různé šperky, čímž jí měl způsobit škodu v předběžné výši 46 tisíc korun. Část z tohoto lupu jí posléze vrátil," uvedla mluvčí policistů na Chomutovsku Miroslava Glogovská.

Další věci měl odcizit v domě s pečovatelskou službou. Tam se mu podle kriminalistů podařilo nepozorovaně vniknout a z bytu spící 56leté klientky tohoto domu si odnést mobilní telefon, klíče, prsteny, bundu a sadu šití. Hodnota těchto věcí byla předběžně vyčíslena na částku cca 1.400 korun. Jejich část se podařilo policistům u muže zajistit a vrátit poškozené.

Po jednom z vloupání, při němž byl muž přistižen, ho policisté zadrželi. Následně byl umístěn do vazební věznice. Bylo totiž zjištěno, že muž se měl dopustit krádeží i v jiném okrese, kde soud rozhodl o vazbě. Začátkem listopadu zahájila chomutovská vyšetřovatelka trestní stíhání pro trestné činy krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Obviněný, který byl teprve před rokem podmíněně propuštěn z vězení, tak může znovu odejít od soudu až s tříletým trestem.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací