Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Klášterec nad Ohří - Město Klášterec nad Ohří se připojilo k iniciativě Seniorská obálka, projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň. Barevná karta slouží zdravotníkům rychlé záchranné služby nebo jiným osobám v případě poskytnutí zdravotní péče.

Zdravotníci se při ošetření akutního stavu dozví důležité informace o aktuálním zdravotním stavu pacienta, zjistí, jaké užívá léky, kdo je jeho ošetřující lékař nebo na co má alergii. Informace mohou být doplněny o kontakty na blízké příbuzné.

Seniorská obálka je určena především osaměle žijícím osobám, občanům se zdravotním hadicapem. Obálka je k dispozici v elektronické podobě na stránkách města, v tištěné podobě pak vyjde v listopadovém čísle Kláštereckých novin nebo si ji můžete vyzvednout v turistickém informačním centru pod radnicí, na recepci radnice nebo na odboru sociálních věcí, školství a sportu, kde Vám sociální pracovnice, pokud si budete přát, pomohou i s vyplněním. Obálky včetně návodu k vyplnění budou k dispozici i na dalších veřejných místech jako čekárny praktických lékařů, knihovna, pečovatelská služba.

Obálku budou mít k dispozici i sociální pracovnice v rámci svých činností v terénu, stejně tak jako pracovnice pečovatelské služby. Obálku obdržíte včetně návodu k vyplnění. S vyplněním Vám mohou pomoci rodinní příslušníci nebo sociální pracovnice městského úřadu, případně pečovatelky. Neváhejte se na ně obrátit.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz